Mary LambertI

5,7
167 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Mary Lambert

Udało mi się obejrzeć serię "Pet Sematary", która wywołuje potężne salwy śmiechu. Świetność pierwszej części polega na
szybkim znikaniu napięcia, beznadziejnym aktorstwie i wszechobecnej głupocie. Druga część to już niestety "tylko" jeszcze
więcej głupoty, bo napięcia nie ma tu wcale (z niewiadomych przyczyn z projektu zrezygnował Stephen King!). W tej serii, na
wierzch wychodzą wszelkie błędy pani Lambert, która prawdopodobnie nigdy nie nakręciła dobrego filmu. Nie mogę się
doczekać aż zobaczę "Megapytona vs. Gataroida". Niech pani nie przestaje kręcić! Mam pomysł na "Pet Sematary: Part III"!
Kiedy już napiszę scenariusz, a My Bloody Valentine i Kavinsky zrobią dla mnie parę kawałków, odezwę się :)

Ultor

Przy czym należy nadmienić, że ta pani zaczęła od bardzo dobrego filmu. Wyreżyserowana przez nią 'Siesta" to wręcz artystyczne kino otoczone oniryczną mgiełką. Autorką scenariusza do filmu była Patricia Louisianna Knop, znana z masy kultowych filmów erotycznych końca lat 80 ("9 i 1/2 tygodnia", "Dzika orchidea"), a sama Lambert nadała filmowi wiele z thrillera. Później jak mówisz, było już tylko gorzej. "Pet Sematary" wyszło w tym samym momencie co jej epizod "Tales from the Crypt" o tytule "Collection Completed" i był bez wątpienia najgorszym odcinkiem sezonu. Szybko stała się reżyserką do wynajęcia i prócz realizowania coraz gorszych produkcji dla telewizji, bo można je było sygnować hasłem "autorka kultowej "Siesty" i popularnego " Pet Sematary". Co ciekawe w 1993 roku zajęła się kreowaniem scen w grze video, będącą interaktywnym filmem ns Segę. Mowa o "Double Switch", które gracze też określają jako kuriozum, ale generalnie miło wspominają czasy tych eksperymentów w przestrzeni gier przygodowych. Dziś uznaje się "Bandersnatch" za rewolucję, a na przełomie 80/90 było sporo takich rzeczy. Koniec końców Lambert trafiła do Asylum i niestety tylko pierwszy szczebel w jej karierze jestem w stanie zapamiętać.

Lucky_luke

Twój opis i obsada zachęcają do zapoznania się ze "Siestą" :) Widzę też, że w tym samym roku, w którym wyszedł "Pet Sematary" wyreżyserowała całkiem niezły teledysk do "Like a Prayer"

Ultor

O, od teledyskowej strony jej nie znałem, a ma na tym koncie sporo sukcesów. Dzięki za info :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones