PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30702}

Noc żywych trupów

Night of the Living Dead
7,1 24 833
oceny
7,1 10 1 24833
7,8 21
ocen krytyków
Noc żywych trupów
powrót do forum filmu Noc żywych trupów

Masa błędów

ocenił(a) film na 2

Zanim ktoś mi zarzuci, że film jest z 1968 roku i należy mu się hołd, bo jest prekursorem filmów o zombie, muszę podkreślić, iż obejrzałem kilkanaście starszych filmów. Jedne były wybitne jak Odyseja Kosmiczna Kubricka czy Pętla W.Hasa, inne średnie jak Wioska Przeklętych Carpentera czy Wojna Światów z 53 r. (Oscar za efekty specjalne). Zatem, zdaję sobie sprawę, że filmy mogą być dobre lub słabe, niezależnie od daty produkcji! Nie należy dorzucać do filmu paru gwiazdek, tylko dlatego, że jest stary, a kiedyś to nie umieli, a dzisiaj potrafią. Totalna bzdura. Nie wiem czy ktoś zauważył, ale najważniejsza w filmie jest fabuła, a jeżeli ona jest ciekawa, niebanalna, wciągająca, nieprzewidywalna (itp) to wszystko inne schodzi na dalszy plan. Może być mały budżet, trudności techniczne itp, to nie jest istotne, liczy się interesująca fabuła, która jest motorem napędowym całego filmu. Ten film nie tylko na poziomie fabularnym jest totalnym prymitywem, to i tak samo w sobie go przekreśla, ale aspekt techniczny też leży, gra aktorska z łapanki, muzyka....lepiej jakby jej nie było, montaż, fatalny. No i bach, gawiedzi się podoba, jest >7.

GTRcreative

Zacznę od tego, że film oceniłem aż na 8 - Postaram się jednak wytłumaczyć, za co film ma u mnie taką ocenę właśnie za fabułę — Film bardzo mocno ukazuję napięcia społeczne w USA wątek Bena i Harrego to świetnie ukazanie konfliktu rasowego, nawet wątek dziewczyny, która zabija swoją matkę ma na celu ukazanie rozpaczy nastolatków, którzy są w szponach rodziców-Co do Wioski Przeklętych Carpentera to z całym szacunkiem do reżysera, ale jego dzieło pod względem fabuły to zrzynka z Nocy żywych trupów — Także polecam odświeżyć sobie Noc żywych trupów może uda ci się zauważyć wspominane wątki.

ocenił(a) film na 2
GTRcreative

Jedynka jest bardzo nijaka, zasłynęła bo była "pierwsza", i mam wrażenie że tylko tym gra. Wtedy, pierwszy raz zobaczyć zombie na ekranie musiało robić wrażenie jakie wykonanie by nie było.

Za to dwójka jest bardziej rozbudowana. Bohaterowie mają nieco więcej oleju w głowie i w końcu da się trochę z nimi utożsamić. Mamy też sensowny ciąg przyczynowo-skutkowy, a bohaterowie stawiają sobie cele. Skok jakościowy jest ogromny i widać to w każdym elemencie filmu.

ocenił(a) film na 7
ZupkaChinska

Dlatego dałaś Zupko, 2. Rozumiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones