PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30702}

Noc żywych trupów

Night of the Living Dead
7,1 24 867
ocen
7,1 10 1 24867
7,8 21
ocen krytyków
Noc żywych trupów
powrót do forum filmu Noc żywych trupów

Zawiodłem się na tym filmie. Wszyscy mówili, że to genialny film... a tu... po prostu amatorski horror...
1) Fatalnie zmontowany dzwięk (moment jak Ben przybija gwoździami deski do ściany)
2) Fatalny montaż (scena ataku na cmentarzu)
3) Żywe trupy tylko poruszały się jak zombie, bo wyglądali jak zwykli ludzie (przynajmniej większość)
4) Gra aktorów (mało przekonująca)...

Wiem, że był mały budżet, ale kiedy sobie uświadomiłem, że film został zrobiony w tym samym roku co "2001: Odyseja kosmiczna" to... lepiej nie mówić (kto widział oba filmy ten wie o co chodzi...)

Podumowując. Zawiodłem się na "Nocy żywych trupów". Nie wystraszył mnie, nawet nie zaciekawił. Co innego można powiedzieć o "Nocy żywych trupów" Toma Saviniego. Jest jednym z moich ulubionych horrorów (a mam naprawdę ostre kryteria, jeżeli chodzi op ten gatunek). Jeden z nielicznych przykładów, kiedy remake przewyższył oryginał.
Uważam, że George Romero, powinien poczekać kilka lat z robieniem tego filmu (powinien zainteresować kogoś tym projektem, żeby zwiększyć budżet). Dobrze by było, gdyby zaangażował do niego Lucio Fulciego. Bo Romero ma talent do horrorów (chociażby "Poranek żywych trupów"), a Lucio Fulci potrafi wytworzyć dobry klimat (The Beyond) i jego żywe trupy wyglądają tak jak powinny wyglądać (Zombie 2). We dwójke by zrobili naprawdę pożądny film (przynajmniej tak mi się wydaje).

white

noc vs. 2001?
ok, ok ...jasne, że mały budżet ale , sądzę że jest błędne porównywanie "Living dead" z "2001'. to nie ta liga i też nie chodzi chyba o to...twoje uświadomienie sobie roku produkcji , owszem daje jakieś światło, tylko jupiter trafia kulą w płot, idąc tym tropem można wpaść w wilczą jamę. "Night of the living Dead" ma swoje walory, i w zupełnie innym kolorze niż film Kubricka. Film jest bardzo w porządku dla mnie, bałem się...

silen

...
Nie miałem zamiaru porównywać tych dwóch filmów.
Tylko, że... inaczej patrzę na "Noc żywych trupów", kiedy wiem, że jest z tego samego roku co "2001: Odyseja kosmiczna".
Dwa skrajnie różne filmy (pod względem technicznym, chociaż pod względem treści też). Film Romero - totalna amatorszczyzna, a Kubricka - wybitne dzieło artystyczne, a są z tego samego roku. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi, ale mam nadzieję, że mnie zrozumiesz.

white

do white'a
"N.O.L.D." to niskobudżetowy film, wiecej może nie mogli już zrobić, jak na tamten rok, próba jest jednak moim zdaniem przynajmniej warta dyskusji... "amatorszczyzna" czy "wybitne dzieło artystyczne"...to kwestia gustu, preferencji etc. "2001" też mi się podoba.Rozumiem twoje podejście i szanuję je, nie ma sprawy..Chciałem tylko -może niejasno - zaznaczyć, że można spróbować na to tak nie patrzeć, są różne światy...ja np. jestem za przenikaniem się,mixowaniem, czasami taki "NOLD", może postawić pytania nigdy nie zadawane w superprodukcjach, i już jest jakiś przepływ nowych refleksji, spojrzeń i dywagacji, jestem za wymianą, rewindykacją, wątpliwościami...Nic nie jest pewne, kiedyś, teraz, jutro..Lubię też "Eyes Whide Shot"...właśnie z tych powodów.Pozdrawiam!

silen

...
Co do tego, że czasami taki film jak "Noc żywych trupów" może postawić pytania, które nigdy nie są zadawane w superprodukcjach, muszę się zgodzić.
"Noc żywych trupów" (teraz mówię o remake'u z 1990) skłonił mnie do pewnych refleksji. Mówię tutaj o końcówce filmu Saviniego, jak ludzie znęcają się nad zombie, organizują walki ludzi vs. zywe trupy itd. Ludzie najpierw nazywali ich potworami, a później sami stali się swego rodzaju potworami.
Film ten jest nazywany przez wiele osób (mówię tu o fanach ambitnego kina) filmem klasy B, który nie zasługuje nawet na chwilę uwagi. Ale "Noc żywych trupów" (cały czas mówie o tej z 1990) skłoniła mnie do przemyśleń i na długo pozostała w mojej pamięci.
jest o wiele bardziej ambitna i ciekawa, niż większość produkcji, które są uważane przez ludzi za prawdziwie głebokie filmy.

Dlatego też zgadzam się z twoją wypowiedzią.
Pozdrawiam również.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones